29.11.13

В Сумах відбувся обласний молодіжний форум «За нами майбутнє!»

Про підсумки проведення Всеукраїнської акції «День юного натураліста» у 2013 році

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді


nenc.logo


«28» листопада 2013 р.                             № 53
НАКАЗ
Про підсумки проведення
Всеукраїнської акції
«День юного натураліста» у 2013 році
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 24.07.08 року № 1/9-475 та листа Національного еколого-натуралістичного центру № 99 від 27 травня 2013 р. в позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладах України протягом вересня 2013 року відбулася щорічна Всеукраїнська акція «День юного натураліста». Метою акції є активізація роботи з учнівською молоддю щодо формування екологічної культури, залучення до практичної природоохоронної діяльності та інших біологічних напрямів, підвищення ефективності навчально-дослідницької роботи вихованців, учнів на навчально-дослідних земельних ділянках і задоволення потреб у професійному самовизначенні та творчій самореалізації.
У 2013 році участь в акції взяли навчальні заклади з 22 регіонів України, а саме: Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та Автономної Республіки Крим. Не брали участі в акції навчальні заклади Волинської, Кіровоградської, Херсонської областей та м. Севастополя.
На розгляд оргкомітету було представлено 158 звітів про проведення акції. Найбільше робіт із Хмельницької (25), Полтавської (14), Житомирської (13), Дніпропетровської (12), Одеської (10) областей. Журі конкурсу зазначає що, були представлені роботи, які не відповідають зазначеним у Положенні про конкурс вимогам. У зв'язку із технічними причинами журі конкурсу не могли проаналізувати деякі роботи учасників, які були надіслані лише у вигляді фотозвіту, тільки в електронному вигляді або у вигляді Інтернет посилання.
Згідно з протоколом засідання оргкомітету по підведенню підсумків Всеукраїнської акції «День юного натураліста»
НАКАЗУЮ:
І. Нагородити переможців Всеукраїнської акції «День юного натураліста» Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за ефективну організаційно-масову роботу по залученню учнівської молоді до практичної природоохоронної діяльності такі навчальні заклади та творчі колективи:

Учнівське лісництво «Совенятко» Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Сумської області.

ІІ Адміністрація та педагогічний колектив Національного еколого-натуралістичного центру МОН України висловлює щиру подяку керівникам обласних, районних та міських державних департаментів (управлінь) освіти і науки, керівникам та педагогічним працівникам позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів за підготовку учнівської молоді, організацію та проведення Всеукраїнської акції «День юного натураліста».

Директор НЕНЦ В.В. Вербицький

16.11.13

З Днем студента!

Дорогі студенти!
Випускники Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11!




 Щиро вітаю вас з нагоди Дня студента!
Кажуть, що у студентів є два свята: день студента і кожен день. Тому бажаю Вам  успіхів у навчанні, здоров'я, бадьорості, завзяття та наполегливості у здобутті  знань.
Хай кожний ваш день буде осяяний посмішками  та гарним настроєм,  збудуться всі ваші мрії та назавжди збережеться у ваших серцях романтика студентських років.


Ваша Вікторія Володимирівна та педагогічний колектив школи №11

ДО УВАГИ ВИПУСКНИКІВ 2014 РОКУ. ЗНО-2014 стартує 3 червня



У Міністерстві освіти і науки затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2014 році.

Відповідно до календарного плану, зовнішнє незалежне оцінювання абітурієнтів у 2014 році розпочнеться 3 червня та триватиме до 27 червня. За цей час майбутні вступники зможуть скласти від 1 до 4 тестів ЗНО з 11 навчальних предметів.
Розпочне програму ЗНО-2014 тест з іноземних мов. Абітурієнти традиційно зможуть обирати для складання одну з європейських мов: англійську, німецьку, французьку або іспанську.
Обов’язкове тестування з української мови і літератури, враховуючи кількість випускників у наступному році, буде проведено впродовж двох тестових днів - 5 та 6 червня відповідно.
10 червня майбутні абітурієнти матимуть можливість скласти тест ЗНО з російської мови.
12 червня відбудеться одне з наймасовіших тестувань з математики. Цього року в Українському центрі оцінювання якості освіти вирішено провести ЗНО з математики впродовж однієї сесії.
14, 16 та 18 червня відбудуться тестування абітурієнтів з географії, біології та фізики.
Незважаючи на популярність серед абітурієнтів, зовнішнє оцінювання з Історії України також відбудеться впродовж одного дня – 20 червня.
Завершуватимуть основну сесію ЗНО-2014 тестування з хімії, всесвітньої історії та світової літератури. Оцінювання з цих предметів відбудуться 23, 25 і 27 червня.
Оголошення результатів ЗНО учасників основної сесії заплановане на період з 19 червня до 8 липня.
Додаткова сесія для абітурієнтів, які через об’єктивні причини не матимуть можливості пройти ЗНО, відбудеться з 4 до 11 липня.
Також календарний план передбачає ряд заходів, що мають бути проведені для успішного проведення ЗНО у 2014 році. Зокрема, формування мережі пунктів тестування, навчання працівників, які будуть залучені до зовнішнього оцінювання тощо.
Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 3 січня та триватиме впродовж двох місяців до 5 березня включно.
Як відомо, відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році, приймальні комісії вищих навчальних закладів розпочнуть прийом документів від абітурієнтів 1 липня 2014 року.



15.11.13

ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ СОЦІАЛЬНОЇ РЕКЛАМИ

У листопаді 2013 року в Сумському обласному центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю проведено II етап обласного конкурсу соціальної реклами «Кожна дитина має право на родину».
На конкурс соціальної реклами представлено 145 робіт учнів, вихованців позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів області у таких номінаціях: «Плакат» – 71 робота, «Літературний твір» – 56 робіт, «Медіа-матеріали» – 18 робіт.
Цікаве ідейне наповнення робіт учасників, творчий підхід до розкриття теми дітьми і дорослими, високий рівень виконавської майстерності переконливо доводять беззаперечну цінність родини як необхідної умови гармонійного розвитку дитини,  реалізації  її права на виховання в сім’ї.
З кращими конкурсними роботами зможуть ознайомитися всі бажаючі на виставці в межах реалізації обласного проекту «Діти-дітям», що проводиться у грудні.
Дуже приємно , що серед переможців Конкурсу є учні нашої школи, які активно взяли участь в конкурсі та стали переможцями.
Переможці  обласного конкурсу соціальної реклами
«Кожна дитина має право на родину» став:
Номінація «Плакат»

Третя вікова категорія
 Будаков Артем, учень Роменської ЗОШ І-ІІІ ст. №11 – І місце;



Номінація «Літературний твір»

 Третя вікова категорія
Демченкова Дарина, учениця Роменської І-ІІІ ст. №11 – ІІ місце;


Номінації «Медіа-матеріали»
колектив учнів 5-А класу Роменської ЗОШ І-ІІІ ст. №11 (керівник Мальцева Г.М.) – І місце;

колектив учнів 6-А класу Роменської ЗОШ І-ІІІ ст.№11 (керівник Шевченко С.В.) – ІІІ місце. 

14.11.13

Занесення Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 до мережі шкіл Олімпійської освіти Сумської області


Відеоролік на телеканалі "Пульсар"
http://www.pulsar23.com.ua/2010-05-07-09-05-23/1393-2013-11-25-09-55-03
Сучасна шкільна освіта в Україні спрямована на створення умов для розвитку та самореалізації кожної особистості, виховання покоління, здатного вчитись  протягом усього життя, створювати  та розвивати цінності громадянського суспільства. Вивчення історії олімпійського руху, його місця у системі явищ сучасного суспільства має велике виховне й освітнє значення. Саме тому в  умовах сьогодення  особливого значення набуває олімпійська освіта.
Олімпійська освіта сьогодні є не тільки важливим фактором розвитку олімпійського руху в Україні, а й могутнім засобом вирішення стратегічних завдань, що стоять перед державою, і, насамперед, важливим компонентом гуманітарного виховання, спрямованого на формування в українців фізичного і морального здоров'я, навичок здорового способу життя, залучення їх до занять фізичною культурою та спортом, передовсім підростаючого покоління.
З метою популяризації та розповсюдження гуманістичних ідеалів і цінностей олімпізму серед дітей та юнацтва у 2007 році Національним Олімпійським комітетом України було ініційовано створення Всеукраїнської мережі шкіл олімпійської освіти.
З метою утвердження здорового способу життя, ціннісного ставлення до себе й до інших, вироблення навичок відповідальної поведінки підростаючого покоління на основі сформованості превентивного світогляду та в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» в частині популяризації здорового способу життя, залучення дітей до занять фізичною культурою та спортом на базі Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 13 листопада 2013 року відбулися урочистості присвячені олімпійському руху України та нагородженню кращих шкіл міста Ромни та Роменського району в Всеукраїнський акції «Олімпійська книга» та «Олімпійський куточок», які досягли найкращих результатів в спорті та пропаганді олімпійської освіти.
На спортивному святі були присутні почесні гості: голова Сумського обласного відділення національного олімпійського комітету України, срібна призерка Зимових Олімпійських ігор 1998 року в  Нагано  з біатлону, заслужений  майстер спорту України Олена Юріївна Петрова та директор обласної дитячої спортивної школи Юрій Григорович Білан, а також представники виконавчого комітету Роменської міської ради, представники педагогічних та учнівських колективів загальноосвітніх шкіл м.Ромни № 7, № 10, №11, Біловодської, Перехрестівської та Рогинської загальноосвітніх шкіл Роменського району.
Визначною подією цього дня стала вручення директору Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 Вікторії Зеленській,  голові первинної організації Партії регіонів у місті Ромни  Сертифікату, що засвідчив, що школа занесена до мережі шкіл Олімпійської освіти Сумської області. Сертифікат та подарунки учням школи, а це набори книг присвячених олімпійському руху та набор футбольних м’ячів вручила голова Сумського обласного відділення національного олімпійського комітету України, заслужений  майстер спорту України Олена Петрова. Також видатна спортсменка вручила дипломи кращим спортсменам школи, учням які є переможцями міжнародних, Всеукраїнських та обласних спортивних змагань.

 Це був неймовірний день – змагання, обмін досвідом, нові враження, а головне – спілкування з однодумцями, які  впевнені, що фізична культура і спорт  – важливий фактор виховання молодого покоління!
Після проведення урочистостей представники обласного олімпійського комітету, виконавчого комітету Роменської міської ради та адміністрація Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 обговорили актуальні питання подальшого впровадження олімпійських ідеалів і принципів в систему навчання та виховання школярів й визначили плани подальшої роботи. Своїм досвідом успішної роботи в пропаганді олімпізму серед дітей та молоді, формуванню в учнівському середовищі здорового способу життя, як одного з фундаментальних принципів олімпійського руху поділилась директор школи Вікторія Зеленська.


Важливо, щоб заходи, спрямовані на популяризацію олімпійських ідеалів, надають дітям можливість відчути радість, досягнути у процесі чесної спортивної боротьби, а надбані спортивні етичні принципи – використовувати у повсякденному житті. 





09.11.13

Реєстрація для участі у пробному ЗНО розпочалася


Відповідно до наказу «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2014 році» від 26.09.2013 № 85, який затверджено Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО), 1 листопада 2013 року розпочинається реєстрація для участі у пробному тестуванні.
Реєстрація триватиме до 30 листопада, повідомляє Міністерство освіти і науки України.

В УЦОЯО наголошують, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.
Нагадаємо, що пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться 22 березня та 29 березня 2014 року за таким розкладом:
22 березня 2014 року — українська мова і література, хімія, фізика, російська мова, всесвітня історія, одна з іноземних мов: англійська, німецька, французька або іспанська (за вибором).

29 березня 2014 року — математика, історія України, біологія, географія, світова література.

12 листопада стартує моніторинг якості загальної середньої освіти

З 12 листопада по 12 грудня 2013 року Міністерство освіти і науки України (МОН) та Національна академія педагогічних наук проведуть моніторинг якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі серед усіх учнів 5-хта 10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності. 

Як повідомляє МОН, основою моніторингового дослідження є точні масові педагогічні вимірювання, що мають забезпечити об’єктивне оцінювання досягнутого учнями рівня навченості та встановлення його відповідності нормам навчання, визначення рівня викладання, якості, актуальності та повноти змістового наповнення навчальних предметів тощо.

За попередніми даними, збірники завдань для проведення моніторингу містять 10 варіантів тестів. Кожний з них складається із завдань, які відрізняються складністю та формою. Кожен учень виконуватиме один варіант тестів.

«Участь учнів у моніторингу допоможе вчителям і батькам отримати об’єктивну інформацію про результати їхнього навчання та сприятиме поліпшенню системної підготовки майбутніх випускників до державної підсумкової атестації та, згодом, і до зовнішнього незалежного оцінювання», — йдеться у повідомленні міністерства.

Правильні відповіді до завдань тестів з відповідних навчальних предметів будуть розміщені на веб-сайтах Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти та Національної академії педагогічних наук України після завершення заходу.

9 листопада — День української писемності та мови

9 листопада Україна традиційно відзначає День української писемності та мови.


Це свято бере свій початок у 1997 році, коли був виданий Указ «Про День української писемності та мови».

День української писемності та мови — це свято на честь Нестора-Літописця, який був послідовником Кирила та Мефодія — творців слов'янської писемності.

Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор-Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю.
Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов'янських знаків. Також у давнину, окрім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма.

Традиційно в День української писемності та мови проводяться різноманітні заходи у школах та вищих навчальних закладах. Усі вони присвячені темі грамотності та писемності.

05.11.13

Осіння педагогічна рада "Формування особистості вчителя в сучасних умовах"





 Під час осінніх канікул відбулася педагогічна рада «Формування особистості вчителя в сучасних умовах». Про впровадження компетентнісного підходу до формування особистості вчителя в сучасних умовах доповіла директор школи Вікторія Володимирівна Зеленська

Про особистісні психологічні характеристики сучасного вчителя виступила практичний психолог школи Моніка Миколаївна Заглада. 

Про модель сучасного вчителя в умовах сучасного інноваційного освітнього середовища доповідала учитель початкових класів Юрченко Людмила Володимирівна. 

Про підготовку вчителя до самоосвітньої діяльності, як складової його професійного зростання розповідала учитель біології Шевченко Ольга Юріївна.

   Також на педагогічній раді розглядалися питання про системи роботи вчителя фізичної культури Бугрима О.І. 

та учителя інформатики Шевченко С.В.. 

Про стан викладання образотворчого мистецтва доповідала творча група на чолі з заступником директора з виховної роботи Векленко С.П..


  Педагогічна рада пройшла в діловій, конструктивній обстановці і її рішення допоможуть покращити навчально-виховний процес.


Сценарій заходу закриття Всеукраїнської акції "Майбутнє лісу у твоїх руках. Посади своє дерево!"





Інформація про захід в мережі Інтернет

Регіональне телебачення Сумщини
Традиційно з 21 березня (Міжнародний день лісу) до 21 квітня (День довкілля) проводиться Всеукраїнська акція Державного агентства лісових ресурсів України спільно з Міністерством освіти, молоді та спорту «Майбутнє лісу у твоїх руках». 
У рамках акції лісівники ДП «Роменський лісгосп» запланували проведення лекцій та виховних годин, доповнення існуючих та створення нових насаджень на території міста, проведення заходу «Посади своє дерево». Активно допомагають лісівникам у озелененні найактивніші помічники - це вихованці учнівського лісництва «Совенятко» Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11, адже у такий спосіб юні лісоводи свої теоретичні знання підкріплюють практичними навиками. Фіналом акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» традиційно стане справжнє Свято лісу, на якому будуть підведені підсумки конкурсів дитячих малюнків і творів на тему: «Людина і ліс», тому що малюнок і слово, як і конкретне садіння лісу, теж сприяють вихованню у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, зацікавлюють у збереженні лісових насаджень, привертають увагу та повагу до професії лісівника.

Сайт Сумської обласної партії Регіонів
Протягом місяця на Роменщині проходила акція «Майбутнє лісу у твоїх руках».
Молодь району залучалася до посадки лісу, а працівники державного підприємства «Роменський лісгосп» проводили тематичні заходи, ознайомлювали підростаючу зміну з особливостями ведення лісового господарства. 

Як і завжди, активними учасниками заходу було учнівське лісництво «Совенятко» Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11. Діти отримали практичний досвід посадки дерев лісових порід, ознайомилися з діяльністю та веденням лісового господарства, стали ближче до природи і зрозуміли, наскільки важливу роль у житті суспільства відіграють ліси. 

На завершення акції у Роменській ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 заклали зелений куточок Слави на честь 68-ої річниці Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Юннати разом із працівниками ДП «Роменський лісгосп», учителями Тетяною Донець, Олегом Івченко, Галиною Мальцевою висадили близько 50 кущів туї західної, ялівця козацького, магонії падуболистої та форзиції європейської. 

Чимало теплих слів у цей день почули юні лісівники від головного лісничого ДП «Роменський лісгосп» Івана Примака. Він привітав учасників акції та подякував членам учнівського лісництва «Совенятко» за хорошу і плідну роботу, адже вони є щорічними переможцями та призерами екологічних конкурсів, захищали честь Сумської області на VI Всеукраїнському конкурсі учнівських лісництв у вересні 2012 року в Івано-Франківську. 

Керівник учнівського лісництва «Совенятко», директор Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11
 Вікторія Зеленська привітала дітей із вдалим завершенням акції, подякувала їм за бережливе ставлення до природи та примноження і охорону лісів. 

Окремо зазначила, що завдяки багаторічній співпраці з директором ДП «Роменський лісгосп» Олегом Закусилом вдається проводити такі екологічні акції та створювати нові учнівські лісництва на Роменщині. 



Сценарій регіонального заходу закриття Всеукраїнської Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках. Посади своє дерево!»




В.1. Вітаємо вас, шановні учасники Всеукраїнської акції  «Майбутнє лісу у твоїх руках. Посади своє дерево!»

В.2. Є народне прислів’я: «Гарний день розпочинається з ранку». Тому ми  і вирішили в цю ранкову весняну днину зі щирою гостинністю запросити всіх вас взяти участь у цій важливій акції.

В.1. Сьогодні тут зібралися люди, яким не байдужа доля лісу, доля нашого довкілля!

В.2. Сьогодні наше свято від душі
        Присвячуєм тобі, природо рідна.
         Відкрий нам двері  в Храм свій чарівний
        І хай увійде в нього той, хто цього гідний.

В.1.  Просимо до слова директора державного підприємства «Роменський лісгосп»

Виступ. Нагородження учасників конкурсу «Людина і ліс».

В.2. До вашої уваги виступ екологічної агітбригади Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11, на базі якої працює учнівське лісництво «Совенятко».

В.1. Учасники агітбригади є неодноразовими переможцями та призерами обласного та Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти.

Виступ агітбригади Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 «Ромен-цвіт»
 В.2. Ми посадимо липи, клени –
       Буде місто наше усе зелене.
C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\Новый рисунок (1).png
В.1.Ми посадимо в полі тополі,
      Хай вони зростають поволі.

В.2. Ми обсадимо школу бузками,
       Обів’ємо площу квітками.

В.1.  Хай ростуть дерева і квіти,
        Мов здорові, радісні діти.

В.2.  Садіть, ростіть, пишайтеся,
         І ваша праця житиме в віках.
         І пам’ятайте, що майбутнє лісу
         У ваших залишається руках.

В.1. Дякуємо усім, хто  завітав на наше свято.

В.2. До нових зустрічей. 
В.1. Вітаємо вас, шановні учасники Всеукраїнської акції  «Майбутнє лісу у твоїх руках. Посади своє дерево!»

В.2. Є народне прислів’я: « Гарний день розпочинається з ранку». Тому ми  і вирішили в цю ранкову весняну днину зі щирою гостинністю запросити всіх вас взяти участь у цій важливій акції.

В.1. Сьогодні тут зібралися люди, яким не байдужа доля лісу, доля нашого довкілля!

В.2. Сьогодні наше свято від душі
        Присвячуєм тобі, природо рідна.
         Відкрий нам двері  в Храм свій чарівний
        І хай увійде в нього той, хто цього гідний.

В.1.  Просимо до слова директора державного підприємства «Роменський лісгосп»

Виступ. Нагородження учасників конкурсу «Людина і ліс».

В.2. До вашої уваги виступ екологічної агітбригади Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11, на базі якої працює учнівське лісництво «Совенятко».

В.1. Учасники агітбригади є неодноразовими переможцями та призерами обласного та Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти.


Виступ агітбригади

В.2. Ми посадимо липи, клени –
       Буде місто наше усе зелене.
C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\Новый рисунок (1).png
В.1.Ми посадимо в полі тополі,
      Хай вони зростають поволі.

В.2. Ми обсадимо школу бузками,
       Обів’ємо площу квітками.

В.1.  Хай ростуть дерева і квіти,
        Мов здорові, радісні діти.

В.2.  Садіть, ростіть, пишайтеся,
         І ваша праця житиме в віках.
         І пам’ятайте, що майбутнє лісу
         У ваших залишається руках.

В.1. Дякуємо усім, хто  завітав на наше свято.

В.2. До нових зустрічей. 

Сценарій проведення загальношкільної акції присвяченої Дню Землі



Вже стало традицією у третю суботу квітня відзначати День Довкілля в
Україні, а 22 квітня - Міжнародний День Землі.



День Землі (англ. Earth Day) — назва, яку використовують щодо різних заходів, що їх проводять навесні з метою спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля. День Землі — громадянська ініціатива, відкрита для приєднання будь-яких людей, груп і організацій. День Землі святкується у багатьох країнах в день весняного рівнодення, щоб відзначити момент, коли починається весна (у Північній півкулі) або осінь (у Південній). ООН святкує День Землі зазвичай 20-21 березня.
Адміністрація Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 щороку проводить ряд заходів за участю учнів школи щодо впорядкування, озеленення та благоустрою території навчального закладу, парків, скверів, та інших місць загального користування.

 Мета заходу: виховувати в учнів любов, людяність, доброту, почуття патріотизму, викликати почуття відповідальності за майбутнє планети Землі, привернення уваги суспільства і кожної людини до глобальних проблем людства, проблем охорони навколишнього середовища, збереження біологічного і ландшафтного різноманіття та поліпшення санітарного стану довкілля.


Музичний фон
Учениці читають вірш.
На Земле в это ясное утро
Стало будто в два раза светлей.
Сотни радуг заискрились светом
На жемчужных просторах полей.

Ты для нас, дорогая Планета,
Остров счастья, космический дом.
Образ твой в наших душах сияет
Золотой Негасимой звездой.

На земле в это ясное утро
Стало вдвое светлей от любви.
Это наши сердца распахнулись
Чтобы ангельский дух проявить.

Мы как малых планет мириады
На орбите твоей, Земля.
Ты веди нас в просторах Вселенной.
Светлым счастьем сердца окрыляй.

На Земле стало больше света
От сияния ангельских глаз.
Все сердца в благодарном порыве
Собрались в этот радостный час.

В наших песнях, в лучистой гармонии
Сотни тысяч сердец сплетены.
И тебе, дорогая планета
Будем преданы мы и верны.

На Земле в это ясное утро
Больше света, любви и тепла.
Мать-земля на глазах молодеет
Ведь она это утро ждала.

Посылая от сердца к сердцу
Эстафету любви и добра.
Мы тебя прославляем, планета,
Наша добрая мать и сестра.
Ведучий 1. Двадцять другого квітня весь світ святкував не просто велике, а глобальне свято – Міжнародний День Неньки-Землі, день нашої спільної затишної домівки.
Ведучий 2.  Це свято було встановлено на 63-ій сесії Генеральної Асамблеї  Організації Об’єднаних Націй 22 квітня  2009 року. Співавторами виступили понад 50  держав.

Ведучий 1. Традиція святкувати День Землі зародилася в Сполучених Штатах Америки ще в 1970 році.

Ведучий 2.  Головна мета цієї всесвітньої акції – привернути увагу суспільства в цілому і кожної людини зокрема до проблем Землі, навколишнього середовища.

Ведучий 1.  До слова запрошується директор школи, керівник учнівського лісництва «Совенятко» Вікторія Володимирівна Зеленська.
Виступ директора школи Зеленської В.В..   Представлення гостей.
Музичний фон Виходять учні зі свічками.
1.     Земля – третя планета від Сонця, єдина планета, на якій є життя і цивілізація.

2.     Але людина, не задумуючись, почала нищити свій рідний дім.

3.     Де були ліси – там гола земля…

4.     Де були зелені луги – тепер пустелі…

5.     Людство зробило три великі «подарунки» собі і своїй планеті…

6.     Перший подарунок – парниковий ефект…

7.     Другий подарунок – кислотні дощі…

8.     Третій подарунок – озонова діра…

9.     За останні 40 років концентрація вуглекислого газу в атмосфері зросла приблизно на третину.

10.  У 21 столітті середня температура поверхні Землі  може піднятися на 6 градусів.

11. Глобальне потепління може призвести до збільшення природних катаклізмів і зниження урожаю сільськогосподарських культур.

12. Багато біологічних видів щезнуть з лиця землі.

13. Якщо нічого не змінювати, то до 2050 року, щоб задовольнити всі наші потреби, нам знадобиться друга планета.

14. Але у нас її немає.

15. Або ми будемо робити все, що можемо…

16. Або життя на нашій планеті згасне…
Задувають свічки
Музичний фон
Ведучий 1.        Зупинися, людино, на мить…
                           І відчуй, як планеті болить.
                           Як із серця крик вирина -  
         
                 Зупинися, земля в нас одна!

Ведучий 2.       Як у серці тліє любов,
                          Щоб колись розгорітися знов.
                          Зупинися, людино, на мить…
                          І відчуй, як планеті болить…
Виходить молодша група агітбригади


 1-й учень.
Мені  зірка відкрила секрет
І на вушко шепнула  здаля:
Є на світі  багато планет,
Та  найкраща планета – Земля.

2-й учень
Такий цікавий світ безмежний!
Багато в  нім загадок є.
Десь лев ступає обережний,
А лось з струмка водичку п’є.

3-й учень
Летять метелики на квіти,
Гуде бджолиний дружний  рій.
І дивляться на все це  діти,
Бо він прекрасний світ такий.

4-й учень
Шумить верхами  буйний ліс –
Дуби, берези, буки.
Співає сойка, свище  дрізд,
І воркотять голубки .

5-й учень

Чудова природа, така, як казка.
Он в  небі  хмаронька пливе.
Тож бережи її, будь ласка,
Все в  неї гарне і  живе.
6-й учень
Он квітка полум’ям палає,
І ясне сонечко блищить,
Чарівна пташечка співає.
Все в  дивосвіт прийшло, щоб жить!

Ведучий 2. 
Отже, дорогі юннати, пам'ятайте, що є у світі таке свято: не моє, не твоє, а НАШЕ загальне, свято, яке повинно бути "завжди з тобою"! Воно дає можливість кожному жителеві Землі висловити подяку нашому великому загальному дому – планеті Земля.
Ведучий 1. У нашій школі третій рік поспіль діє учнівське лісництво Совенятко. Його активними учасниками є учні 7-10 класів.
Ведучий 2.  До вашої уваги виступ учасників шкільної агітбригади екологічної просвіти «Ромен-цвіт», неодноразових переможців та призерів обласних та всеукраїнських конкурсів. Свій цьогорічний виступ вони присвячують глобальній проблемі людства – винищення тварин, які знаходяться на межі зникнення.



 Виступ агітбригади «РОМЕН-ЦВІТ»
«Сьогодні розмова про диких тварин…»

Сцена 1
Вихід команди
ФОН Пісня С.Ротару  «Я назову планету именем твоим»
За экзотикой по свету
Нам зачем куда-то ехать
У нас веская причина –
Родина  моя  Сумщина!

Добрым людям рады ныне
В звонкий день, в глухую полночь
Наши жители лесные
И они зовут на помощь.

И надо вместе нам сберечь животный мир
Ведь на планете этой жить не только нам одним
И для природы верным другом стану я
Сумщина моя! Сумщина моя!
Юннат Антон З.  
В барвистому віночку України,
Серед бузку, жоржин і чебреців
Вплітається з волошками Сумщини
Ромашок і каштанів
Разом:
РОМЕН-ЦВІТ!
Юннат Оля    
Усім, хто землю любить дуже,
Юннат Надя:   
Хто до природи не байдужий,
Коли біда її болить
Від  роменчан –
Разом:                  
Палкий привіт!
ФОН
Юннат Антон М.   
Сьогодні розмова про диких тварин
І ми поговоримо про них неодмінно
Та спершу - проблема номер один!
Наша розмова про тебе, Людино!
Разом:                  
Для тебе, Людино!
Юннат Андрій    
Створені  в  космосі  зорі  великі  й  малі.
Разом:                  
Для тебе, Людино!
Юннат Маша
   
Комети й планети, які ще потрібно відкрити.
Разом:                   
Для тебе, Людино!
Юннат Олег    
Створено все на казково-прекрасній  Землі
Для чого?
Разом:                  
Для того, щоб жити!
Пісня С.Михайлова  « Все для тебя »
Все для тебя
Рассветы и туманы
Для тебя - моря и океаны
Для тебя - цветочные поляны
Для тебя
Лишь для тебя – горят на небе звезды
Для тебя – безумный мир наш создан
Для тебя – так светит  ярко солнце
Для тебя
Лишь для тебя – так светит  ярко солнце
Для тебя
Сцена 2
ФОН
Юннат Надя:
О, щедрая моя земля, 
Славетна добрими синами!
Чоло схиляю низько
я
Перед розлогими лісами.
Юннат Антон З.:
Кохана Сумщино!
Улюблений краю!
За тебе я кращого в світі не знаю.
Юннат Олег :
Квітує Сумщина у шатах  зелених
Разом:
Земля неповторна і благословенна!
ФОН
Юннат Оля:
Я кращого краю у світі не знаю,
Бо мабуть не має щедрішого краю.
Юннат Антон М.:
Земля наша рідна,
Ласкава, як мати,
Щедра, на дива природи багата.
Юннат Маша:
Але люди  ведуть себе, як дикуни, залишені без
 нагляду в чудовому, прекрасному саду.
Юннат Андрій:
Ядами,
         пилками
                     та вогнепальною зброєю перетворюючи цей сад на пустелю.
Юннат Антон З.:
Людина сама себе проголосила царем природи і дуже швидко у це повірила!
Юннат Надя:
Задавила людину гординя, затьмарила весь білий світ…
Юннат Маша:
Тупа заздрість штовхає у спину, й сатана шле гарячий привіт.
Юннат Олег:
Тривожний  дзвін  лунає скрізь –
Антон З., Оля:
Рятуйте їх!
Антон М., Надія:
Рятуйте  їх!
Юннат Антон М.:
Захистити ми повинні –
Разом:
Кого?                      
Юннат Андрій:
         Тварин!
Юннат Олег:
Від кого?
Разом.:
Від людини!
Юннат Антон З.:
Відомо кожному  тепер:
Тваринам ворог – браконьєр.
Юннат Антон М.:
Він неначе лютий звір,
Все, що бачить, тягне в  двір.
Пісня   “Короли ночной Вероны”
Юннат Антон З.:
Вночі він, як злодій зрубає ялину..
Поцілить у  звіра, а й може й пташину…
Юннат Оля:
І скрізь після себе залишить пустелю.
Юннат Андрій:
І ворогам, і  друзям
Потрібно пам’ятати:
Разом:
Жорстокість – це хоробрість боягузів!
Пісня   “Короли ночной Вероны”
Мир разделен  злом  и  добром
И  очень  просто  запутаться  в  нем
И, как  ни  странно, бывает, но  факт
Не разобраться, кто  друг, а  кто  враг
Вроде бы  друг, но  бывает  порой
Вообразил, что  в  лесу  он – король
С  виду  король, но  внутри  он, поверь,
Самый  обычный, простой  браконьер.
Никогда  король  не  станет
Ставить  ямы  и  капканы,
Чтобы слышать  зверя  стоны
Им  не писаны  законы.
Для  азарта  и  наживы
По зверям  палить  из  джипов.
Очень  жаль, когда  на  деле
Душу  побеждает  тело.
Сцена 3
Юннат Маша:
Коли в природу втручається людина з жорстоким серцем і чорною душею, то і світ навколо неї чорніє…
Юннат Олег:
Розореними гніздами …
Юннат Антон М.:
Отруєними водоймами…
Юннат Надя:
Вирубаними лісами…
Юннат Антон З.:
 Та знищеними тваринами…
ФОН
Слайд 1. Відео про черепаху Джорджа.
Юннат Надя:
Уявіть собі – ранок…  Прокидаєтесь – і ви зовсім одні…
Вам 90 років – і ви остання істота свого виду на землі…
Познайомтесь із найсамотнішою твариною на Землі…
Коли Одинокий Джордж в кінці кінців помре, разом з ним помруть  мільйони років еволюції…
Юннат Андрій:
Але в певному сенсі Одинокий Джордж не один.
Слайд 2. Відео про суматранського носорога.
Юннат Андрій:
З кожним днем дощові тропічні ліси відступають перед навалою цивілізації, а з ними й відступають найменші з п’яти видів носорогів – суматранські, які знаходяться в найбільшій небезпеці.
Юннат Оля:
За останні двадцять років їх чисельність скоротилась на 70 %. Вони завжди були під загрозою знищення через браконьєрське полювання за їх рогом, який цінується навіть більше, ніж ріг африканського носорога, ціна якого - 30 тисяч доларів за кілограм.
Юннат Андрій:
Марні сподівання вчених на відновлення цього виду, їм лише залишається відраховувати дні до цілковитого вимирання тварини. А шкода…
Слайд 3.Відео про чорноногого ховраха.
Юннат Антон М.:
А ця подія перевернула уяву всього природоохоронного світу…
Юннат Антон З.:
Ще тридцять років назад чорноногий ховрах – мешканець Північної Америки вважався повністю зниклим. Нещодавно було виявлено останню популяцію цього виду. З кількома останніми представниками цих тварин розпочата Програма по їх відновленню.
Юннат Антон М.:
Ми знаємо, що зникнення одного виду тягне за собою втрату інших…
Юннат Антон З.:
А це катастрофа!
Слайд 4. Відео про всіх.
Юннат Маша:
Земля на даний момент переживає вже шосте в своїй історії масове вимирання тварин, яке переважно викликане хворобами і людською діяльністю.
Юннат Надя:
Із зникненням виду одинокого Джорджа з острова Пінта зникли всі великі травоїдні. Потім… рослинність витиснила багато видів птахів з місць гніздування.
Юннат Оля:
В Індонезії з лісів зник суматранський носоріг, який раніше формував середовище. Це він розповсюджував насіння рослин, які поїдав…
Юннат Надя:
В річках Китаю зникли м’якотілі черепахи…
Юннат Маша:
В Іспанії вже зник головний хижак – іспанська рись…
Юннат Надя:
Як наслідок порушений харчовий баланс всього Середземноморя.
Юннат Оля:
Кожна тварина, яка балансує на межі зникнення – це жива стрічка в системі життєзабезпечення Землі.
Юннат Олег:
Вчені попереджають, що кожний день зникають близько 100 видів тварин…
Слайд
Юннат Маша:
Біологи попереджують, що кожна з цих одиноких тварин – хиткий фундамент карткового будиночка.
Слайд
Юннат Антон М.:
Це наш світ!
Юннат Антон З.:
Це єдиний світ, в якому може існувати людина…
Слайд
Юннат Андрій:
Ми впевнені, що цей шлях приведе нас до катастрофи.
Це стосується не тільки видів тварин, але й людини.
Слайд
Юннат Оля:
Природа – не склад з ресурсами, а  дім.
Людина в ній - не  хазяїн, а лише управитель.
Сцена 4
Слайд
Юннат Антон М.:
Чудовий  ліс, чудові  друзі…
Юннат Антон З.:
Й чарівна  пісня  біля  багаття.
Слайд
Юннат Антон М.:
А без багаття у лісі ніяк не обійтися!
Слайд
Юннат Олег:
Але один необережний  рух…
Юннат Антон З.:
І затанцює полум’я  навкруг.
ФОН 07 Включається  «Танець вогню»
Слайд Ролік Пожежа в лісі
Юннат Олег:
Така  недбалість має межі?
Починається пожежа.
Юннат Антон М.:
                   Страхіття  лісу  - це пожежа!
ФОН «Танець вогню»
Юннат Андрій :
Танцює полум’я, шипить,
А ліс страждає і мовчить!
Юннат Антон З.:
Мовчить, бо він кричать не  вміє.
А вже повзуть вогняні змії.
Юннат Антон М.:
І вже вогонь,
Мов хижий  лис,
Торішній  лиже падолист.
Юннат Олег:
При  лісових пожежах згорають не тільки  дерева.
Юннат Андрій:
            Це  загроза  для ділянок живого лісу, для всіх його мешканців.
Юннат Антон М.:
                   У тому числі й для тих  видів, що знаходяться на межі зникнення.
Сцена 5
Слайд
Юннат Олег:
Бідна флора і фауна нашого краю.
Юннат Антон З.:
А за останній час вона ще більше збіднила.
Слайд
Юннат Андрій:
До вимираючих тварин Сумщини належать зубри.
Юннат Антон М.:
Вони є останніми представниками диких биків у Європі…
ФОН 10
Слайд
Юннат Надя:
Наш екологічний колектив провів цікаве, але сумне соціологічне дослідження:
Юннат Олег:
Як відомо, до 91 року в Україні нараховувалось близько сімсот зубрів.
Юннат Маша:
Але з часом їх чисельність почала різко знижуватись.
Слайд
Юннат Надя:
На сьогодні в Україні залишилось близько 200 зубрів.
Слайд
Юннат Оля:
З них в Сумській області мешкає 41тварина.
Слайд
Юннат Антон З.:
Байбак європейський завжди  добре почував себе в яругах та балках  Слобожанщини.
Юннат Андрій:
Та за останні 10 років українська популяція цих тварин зменшилася втричі.
Слайд
Юннат Антон Мисюра:
Основні причини:
зниження кількості великої рогатої худоби;
Слайд
Юннат Антон З.:
зменшення пасовищних земель;
Юннат Олег:
безлюдні, покинуті села…
Слайд
Юннат Андрій:
Поблизу таких населених пунктів байбаків ніколи не буде.
Слайд
Юннат Маша:
В Україні заєць-біляк занесений до Червоної Книги.
Слайд
Юннат Антон М.:
В Сумській області найбільша їх кількість  - близько 150.
Слайд
Юннат Антон М.:
Полювання на нього cуворо заборонено!
Юннат Антон З:
На жаль на практиці ніхто з мисливців цієї вимоги не дотримується.
ФОН Пісня  “Каждый выбирает для себя”
Слайд
Юннат Оля:
Тобі не потрібно бути експертом!
Юннат Надя:
Лише будь собою!
Юннат Олег:
Захисти тварин!
Юннат Маша:
Не будь байдужим!
Разом:
Зроби свій вибір!
Пісня  “Каждый выбирает для себя”
Слайд
Когда  беда  врывается  в наш дом,
Вставать  пора, набата слыша звуки.
Слайд
Идти, а  не  сидеть, сложивши  руки,
Когда  беда  врывается  в  наш дом.
Слайд
Каждый выбирает по  себе.
Быть  на  службе горя, зла  и  боли
.
Слайд
Или, если  это  в  нашей  воле,
Сделать  мир  хоть  чуточку  светлей.
Слайд
Юннат Антон З.:
Коли  біда вривається  в наш дім -
Не захистять його слова красиві  на  папері.
Слайд
Юннат Антон М.:
Потрібно йти і відкривати  двері!
Разом:
І  друзів рятувати від біди!
Слайд
Юннат Оля:
А щоб весь світ навколо на краще змінити…
Юннат Маша:
Потрібно нам дуже багато зробити!
Слайд
Юннат Андрій:
І тому ми прийшли сказати вам про те, що далі...
Всі разом:
                    ДАЛІ БУДЕМО ДІЯТИ - МИ!
Слайд
Юннат Антон З.:
Тому ми закликаємо усіх небайдужих людей, надати посильну допомогу з в збереженні видів, яким загрожує небезпека!
Слайд
Юннат Надя:
-         Європейський Червоний список!
Слайд
Юннат Антон З:
-         Додатки Бернської та Боннської конвенцій!
Слайд
Юннат Маша:
-         Червона книга України!
Слайд
Юннат Олег:
-         Зелена книга України!
Слайд
Юннат Андрій:
-         Види, що внесено до обласних Червоних списків!
Слайд
Юннат Антон М.:
На превеликий жаль третє видання Червоної книги України поповнилося десятками нових видів тварин.
Слайд
Юннат Оля:
Збереження та охорона природи стали спільними для Європейського Союзу та України!
Слайд
Юннат Антон З.:
Тільки разом, спільними зусиллями можна зберегти видове різноманіття для нащадків!
Фінальна сцена
Слайд
Юннат Надя:
Брати наші менші,чий погляд  безслівний,
Слайд
               Такий  часом милий, довірливий, ніжний…
Слайд
Юннат Андрій:
               Подеколи   хижий, підкреслено-грізний, 
Слайд
               І долі бувають у кожного різні.
Слайд
Юннат Маша:
               Брати наші менші! Ми  дуже  шкодуємо,
               Що всіх не зігріємо, не всіх нагодуємо.
Слайд
Юннат Оля:
               І тільки одне  лише  можна  змінити –
Разом:
                Кожного з вас можна просто любити!