29.10.13

МИ РОДУ КОЗАЦЬКОГО ДІТИ

  Немає в історії України більш шляхетної доби небаченого піднесення народного духу та потужнішого спалаху  національної і територіальної консолідації, ніж козацтво. Не лише здобуттям незалежності та видатними діячами, будівничими державності може пишатися ця епоха, а й зародженням феномена захисника – символу мужності, честі, гідності.
   Нашому  державному місту Ромни козацької слави не позичати – у  далекому ХVІІ столітті роменці одними з перших вступили до  війська Богдана Хмельницького для участі у Національно-візвольній війні, а  пізніше саме тут містилася ставка  гетьмана Івана Мазепи і шведського короля Карла ХІІ під час російсько-шведської війни, у  ході якої вирішувалася доля незалежності України. Тож не дивно, що кипить у жилах роменців лицарська ідейність, яка  дісталася від предків. Пам’ятаючи минуле і піклуючись про майбутнє, у 2001 році  на  базі Роменської ЗОШ № 11 вперше  була створена громадська дитяча козацька організація молодих козаків для патріотичного виховання дітей у  дусі загальнодержавних цінностей. Тут не тільки учні, а й вчителі беруть приклад із козаків, які  не лише були мужніми воїнами, вільнолюбними громадянами та вмілими ремісниками, але й  мудрими  вихователями дітей. Вони змалечку формували у молодого покоління синівську любов до рідної землі, готовність її захищати від поневолювачів, високу  національну свідомість, глибоку духовність. Вже 12 років у стінах школи, прикрашених портретами видатних державних мужів – Б.Хмельницького, П.Полуботка, К.Розумовського, під егідою формування моральних та фізичних якостей і опанування культурної спадщини педагогічний колектив, опікунська  рада невтомно працюють над проектом «Молода Січ». Маленьких учнів тут називають «козачатами», учні середньої школи – це «джури», а  найстарші вже «молодші козаки». Для розвитку кожної особистості є відповідний напрям навчально-виховної роботи: участь у гуртках бойових мистецтв, хореографії, вокального співу, різьби по дереву, відроджується гончарство, створений ансамбль ложкарів, випускається газета «Ватра». Вивчення історії України та  рідного краю відбувається не лише на уроках, а й під час  екскурсій – у музеї школи зберігаються мішечки із землею, яку учні привозять із місць козацької слави - Жовтих Вод, Збаража, Чернечої гори, Батурина, Хортиці, Чигирина.
   Має школа й  автентичні клейноди – булаву, прапор, герб, хоругви, що символізують організацію як осередок козацтва в місті.
    Відомо, що запорожці були глибоко віруючими людьми, адже Бог, на їхню думку, оберігав  незалежну Україну, надавав їм духовних сил у боротьбі з численними ворогами. Тож на посвяті в козачата обов’язково присутній  представник  духовенства отець Димитрій.
   Ну а який  же український  лицар без гарного фізичного вишколу? От і учасники «Молодої Січі» активно пропагують здоровий спосіб життя та демонструють  відмінну спортивну підготовку. Кожного року учні беруть участь у міських змаганнях «Козацький  гарт», фестивалі «Нащадки козацької слави», військово-патріотичній грі «Джура», відвідують заміські літні збори «Ватра» і привозять звідти грамоти та призові місця. Школа №11 занесена до обласної мережі шкіл сприяння здоров’я.
    Цей напрям шкільного виховання стає гарною базою для тих випускників, які в подальшому обирають навчання у військових закладах.
    Сьогодні українське козацтво головну увагу приділяє відродженню у молоді почуття патріотизму, любові до Батьківщини, віри  в майбутнє – особисте й держави.
  Тому Сумська паланка «Козацтва Запорізького» вже три роки активно співпрацює з «Молодою Січчю». Саме підростаючому поколінню завтра творити державу в нових історичних обставинах. Ідеологічна та методична робота педагогічного колективу Роменської ЗОШ №11 над відродженням козацького руху знаходить все більше прихильників, про що свідчать отримання грантів від обласного управління молоді  та спорту і численні нагороди, завойовані на конкурсах-оглядах.
   
 Зі сторінок історії дивляться на  нас вусаті  та чубаті аристократи національного духу, але сьогодні палкий патріотизм народжує сучасну еліту  своєї нації уже вільної та незалежної України, яка з досвіду минулого бере  тільки кращі  досягнення.








Немає коментарів:

Дописати коментар