29.10.13

Обласний семінар «Передовий педагогічний досвід – вчора, сьогодні, завтра»


Обласний семінар
«Передовий педагогічний досвід – вчора, сьогодні, завтра»
на базі Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11

 24 жовтня 2013 року на базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 пройшов семінар завідуючих методичними кабінетами відділів освіти області. Навчальний заклад сердечно вітав гостей.
 Педагогічний колектив зробив усе, аби присутні почувалися зручно та комфортно.
«Є школи, в яких цінується Слово, – і це добре! Є школи, в яких цінується Діло, – і це добре! Є школи, в яких цінується Особистість, – це наша школа!» - саме такими словами розпочала роботу семінару директор школи №11 Вікторія Володимирівна Зеленська. 
Навчальний заклад та навчально-методичну роботу у «Панорамі творчих досягнень учителів школи» презентували директор школи В.В.Зеленська та заступник директора з навчально-виховної роботи Н.А.Цікава. Директор повною мірою висвітлила здобутки педагогічного та учнівського колективу навчального закладу. А їх немало.  
 Роменській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №11 — від першої документальної згадки про неї 106 років!  Це вік зрілості, коли вже є певні здобутки, але ще багато планів на майбутнє. 
Зі школи починається шлях у життя. Яким буде цей шлях для наших учнів: широким і світлим, щедрим на успіхи і досягнення, чесним і гідним, чи навпаки...?  На це відповість лише життя, а підготує цю відповідь школа. 
  Найгучніших оплесків і вітань заслуговує сьогодні Зіркова плеяда майстрів з сузір‘я «Педагогів Роменської ЗОШ №11», адже саме вони, вчителі школи,  щедро дарують свої знання і тепло власних сердець всім  учням.      
 «Особистість виховує особистість» – це азбука виховного процесу.
Школа славиться кращими педагогами, які неодноразово були учасниками різних регіональних та всеукраїнських творчих конкурсів. 
Це  переможець обласного конкурсу  «Золоте серце – 2009» в номінації «Керівник навчального закладу» директор школи Зеленська Вікторія Володимирівна. До речі, саме вона нещодавно зайняла І місце  в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу методичних моделей виховного процесу в освітніх закладах «Виховати особистість» в номінації «Учитель загальноосвітнього навчального закладу» і зараз є учасником  всеукраїнського  етапу в місті Києві.
Переможецем обласного конкурсу "Вчитель року - 2012" в номінації учитель історії стала  вчитель Вовденко Оксана Володимирівна. 
Всеукраїнський конкурс «Учитель року», вісімнадцятий від дня його заснування, знову підтвердив, що школа №11 багата на педагогів - майстрів своєї справи. Серед них учитель інформатики – Шевченко Світлана Вікторівна – переможець обласного етапу та учасник Всеукраїнського етапу конкурсу «Учитель року-2013», яка запропонувала учасникам семінару майстер-клас з досвіду своєї роботи. А в цей час на екрані демонструвалися миттєвості Всеукраїнського етапу конкурсу «Учитель року – 2013». 
Переможцем міського етапу конкурсу «Класний керівник року – 2012» та учасником обласного етапу була визнана класний керівник 8-А класу Квашко А.А., яка разом зі своїми вихованцями  презентувала на семінарі  досвід роботи класного керівника.
     Шкільна Галактика кожного року поповнюється новими іменами учнів школи: талановитих, цілеспрямованих, активних, впевнених, які з гордістю несуть по життю звання учня Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11. Боброва Єлизавета, Купальний Владислав, Зеленський Антон, Дубовикова Дар’я, Солошенко Анастасія, Притика Анна, Білик Владислав - обдаровані учні школи, відмінники навчання, учасники різноманітних конкурсів обласного та Всеукраїнського рівнів презентували свої перемоги та досягнення. 
    До уваги учасників семінару були продемонстровані заходи по впровадженню навчального курсу «Здорова дитина - здорове харчування» для учнів початкової ланки. Так, учитель 3-А класу Папій Л.В. разом зі своїми учнями запросила всіх присутніх у «Казку про здоров’я». Про користь молочних продуктів розповіли учні 4-А класу під керівництвом Зінченко Г.М. під час імпровізованого свята «Іллінський ярмарок».
Учасники семінару відвідали майстер-класи гуртківців школи. 
 Милували око витинанки, вишивка, дерев’яні ложки, зроблені руками юних майстрів. Найбільшу цікавість у присутніх викликали віяла зі звичайних пластикових виделок та малюнки Коротенко Анастасії, виконані в техніці спрей-пейнт.
    Різні напрямки творчості показали учні під керівництвом заступника директора школи з виховної роботи С.П.Векленко. Гордістю школи є дитяча козацька організація «Молода Січ», створена на порозі нового тисячоліття. Про роботу організації розповіла педагог-організатор Шкурська Н.М.,  а звитягу та завзяття козаків продемонстрували представники «Молодої Січі» під час виступу «Козацький гарт». 
     Роботу вокального гуртка під керівництвом Демченкової Н.П. було видно на кожному етапі семінару, але найбільшою окрасою  став виступ тріо дівчат, які зачарували присутніх милозвучним співом.
      Не один рік пов’язує тісна дружба учнівський та педагогічний колектив Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 з державним підприємством «Роменський лісгосп». У 2010 році було прийнято спільне рішення директора лісгоспу Закусила О.М та директора Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 Зеленської В.В. про створення на базі школи учнівського лісництва «Совенятко».  
Гостей  привітала шкільна агітбригада «Ромен-цвіт» - переможець Х та лауреат ХІІ Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти в місті Біла Церква та місті Дніпропетровськ. 
Заповітна мрія кожного мислячого педагога – щоб серце вихованця було чутливим до кожного слова, щоб дитяча душа відгукнулась, мов ніжна струна, на тонку музику його душі.
 По закінченню семінару для шановних гостей, людей, які присвятили своє життя дітям, прозвучала  фінальна пісня – «Гімн учителю».
  Від учасників семінару прозвучали лише схвальні  відгуки і побажання подальших успіхів. 
Творчу дитину може виховати лише творчий вчитель. Саме це й стало основою успіху семінару, на що у підсумку звернула увагу методист Сумського ОІППО Телевна Ганна Павлівна.











Конкурс соціальної реклами

Обласний конкурс  соціальної реклами "Кожна дитина має право на родину".
Номінація "Медіа-матеріали"



Автори: учні 5-А класу -  Бордак Денис, Гончаренок Вадим, Козій Анастасія, Штанько Яна, Трухан Мілана, Волосенко Данило, Ярошенко Каріна, Петренко Ангеліна, Іванова Вікторія.
Керівник: Мальцева Г.М.


Автори: учні 7-А класу: Вєтрова Поліна, Пєтрова Аліна.
Керівник: Шевченко С.В

Підсумки І міського огляду - конкурсу «Краща їдальня навчального закладу-2013»

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РОМЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ВІДДІЛ ОСВІТИ

НАКАЗ   
Ромни

13.08.2013                                                                                                   № 166 ОД

Про підсумки проведення І міського
огляду-конкурсу  «Краща їдальня
навчального закладу-2013»


       Відділом освіти 2012-2013 навчальний рік у навчальних закладах міста оголошений роком раціонального та збалансованого харчування.
       З метою створення належних умов для організації гарячого харчування школярів у закладах  освіти протягом  серпня 2013 року був проведений І (міський) огляд – конкурс «Краща їдальня навчального закладу-2013», який проходив у двох номінаціях „ Краща самодіяльна їдальня навчального закладу” та  „Краща їдальня навчального закладу”.
        У конкурсі взяли участь 2 навчальні заклади із 11. Низький рівень виконавської дисципліни показали СЗОШ №1 та ЗОШ № 3,4,5,6,7,8,9,10, які взагалі не подали матеріали  до відділу освіти.  
       Протягом червня-липня 2013 року у  закладах освіти проведений поточний ремонт харчоблоків та комплексна ревізія електромережі.
        Усі харчоблоки оснащені  необхідним інвентарем, технологічним обладнанням, системою холодного та гарячого водопостачання. Комори та овочесховища відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.
       Медичними сестрами закладів постійно здійснюється належний контроль за якістю харчування, технологією приготування їжі, умовами та термінами зберігання харчових продуктів, додержанням особистої гігієни учнями.
        Питання організації харчування щорічно регулюються наказами по школі. Харчування учнів проводиться згідно перспективного меню, яке включає різноплановий асортимент блюд та кулінарних виробів. У ЗОШ № 11 він становить 49, у СЗОШ № 2-34. Виконання норм харчування у  СЗОШ № 2 -90%, у ЗОШ № 11-94%.
        Слід зазначити, що учнями старших класів  ЗОШ № 11 розроблений проект „Таємниці морозива” (керівники Мельник Л.М., Мальцева Г.М.), для учнів початкових класів  впроваджено навчальний курс за вибором „Здоров’я дитини - здорове харчування”.
         У СЗОШ  № 2  діє „Школа сприяння здоров’ю”. Одним із основних напрямків її роботи є профілактика йододеціцитних захворювань.
         Журі Конкурсу оцінювали роботи згідно критеріїв оцінювання.
         Виходячи із вищезазначеного

       НАКАЗУЮ:

1. Визнати переможцями огляду - конкурсу «Краща їдальня навчального закладу

       2013» та нагородити грамотами відділу освіти та цінними подарунками:
-  у номінації „ Краща самодіяльна їдальня навчального закладу” їдальню СЗОШ № 2 (директор Скрипка Л.О.);
-  у номінації  „Краща їдальня навчального закладу” їдальню ЗОШ  № 11 (директор Зеленська В.В.).
2. Оголосити подяку заступникам загальноосвітніх навчальних закладів з виховної роботи Тарасенко Л.В. (СЗОШ 2) та Векленко С.П. (ЗОШ № 11) за естетичне оформлення матеріалів, поданих на Конкурс.
3. Керівникам закладів : СЗОШ №1 (директор Судьїна В.В.) та ЗОШ  №
      3,4,5,6,7,8,9,10 ( директори Юракова О.В., Спичка Л.О., Діхнич Н.Ф., Мисик В.М.,      
      Федько С.В., Головач І.В., Залуцька Д.М., Пигар Л.О.) вказати на низький рівень     
      виконавської дисципліни.
4. Контроль за виконанням  даного наказу покласти на заступника начальника відділу освіти І.О.Івницьку.


Начальник відділу освіти                                                                               З.Г.Горбик










Підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу методичних моделей виховного процесу в навчальних закладах "Виховати особистість"

Сумська  обласна  державна  адміністрація
УПРАВЛІННЯ  ОСВІТИ І НАУКИ
НАКАЗ

11.10.2013                                                   м. Суми                                                     № 776-ОД
                                       
Про підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу методичних моделей виховного процесу в навчальних закладах «Виховати особистість» 

На виконання наказу управління освіти і науки від 07.06.2013 № 495-ОД «Про проведення обласного конкурсу методичних моделей виховного процесу в навчальних закладах «Виховати особистість», з метою підвищення виховного потенціалу загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів у липні – вересні 2013 року було проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу методичних моделей виховного процесу «Виховати особистість».
У конкурсі  взяли  участь  педагоги  загальноосвітніх,  позашкільних навчальних  закладів  міст  Глухів,  Конотоп, Лебедин, Охтирка,  Ромни, Суми, Шостка, Білопільського, Буринського, Великописарівського,  Глухівського Конотопського, Краснопільського, Липоводолинського, Лебединського,  Недригайлівського,  Путивльського, Роменського, Сумського, Серединобудського, Тростянецького, Шосткинського, Ямпільського районів.
На розгляд журі надійшло 32 конкурсні матеріали у номінаціях «Учитель загальноосвітнього навчального закладу» (11 матеріалів); «Організатор позакласної роботи загальноосвітнього навчального закладу» (7 матеріалів); «Керівник творчого учнівського об’єднання позашкільного навчального закладу» (14 матеріалів).
Позитивним є підвищення загального рівня підготовки конкурсних матеріалів. Вони відповідають критеріям оцінювання за вимогами Положення про конкурс, теоретично обґрунтовані, висвітлюють практичний аспект упровадження інноваційних форм і методів виховної роботи, відображають шляхи інтеграції роботи педагогів, батьків, місцевих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій.
Найкращі за змістом та оформленням матеріали надані відділами освіти виконкому Роменської міської ради, Лебединського міськвиконкому, виконкому Охтирської міської ради, управлінням освіти і науки Сумської міської ради.
Разом з тим аналіз конкурсних матеріалів у номінації «Керівник творчого учнівського об’єднання позашкільного навчального закладу» виявив такі недоліки: відсутність матеріалів, що підтверджують досягнення педагога.

Разом з тим типовим недоліком конкурсних робіт є низький рівень висвітлення виховного аспекту організації середовища успіху дітей та учнівської молоді, створення цілісної системи виховного процесу.
та вихованців, перспективи в роботі з дитячим колективом (Краснопільський районний центр дитячої та юнацької творчості), матеріалів щодо роботи з батьками, методик упровадження сучасних засобів і прийомів навчально-виховної роботи (Шосткинські міські станції юних натуралістів, юних техніків), невідповідність матеріалів Положенню про конкурс (Шосткинський міський клуб дитячої та юнацької творчості «Орлятко»).
Типовими недоліками конкурсних робіт у номінаціях «Учитель загальноосвітнього навчального закладу», «Організатор позакласної роботи загальноосвітнього навчального закладу» є занизький рівень висвітлення виховного аспекту організації середовища успіху учнівської молоді, створення цілісної системи виховного процесу.
За результатами конкурсу виявлено наступне: особливої уваги потребує  загальнодидантична підготовка конкурсантів, удосконалення методичного супроводу конкурсних матеріалів.
Ураховуючи зазначене вище та на підставі висновків фахових журі конкурсу,
НАКАЗУЮ:
1...Нагородити грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації переможців і призерів Всеукраїнського конкурсу методичних моделей виховного процесу в навчальних закладах «Виховати особистість».
У номінації «Учитель загальноосвітнього навчального закладу»:
Зеленську Вікторію Володимирівну, учителя географії, біології, директора Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Роменської міської ради – І місце; 
Погорілу Наталію Леонідівну, учителя початкових класів Охтирської гімназії Охтирської міської ради – ІІ місце;
Гаранжу Світлану Анатоліївну, учителя біології, хімії Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Лебединської міської ради – ІІІ місце.
У номінації «Організатор позакласної роботи загальноосвітнього навчального закладу»:
Воропай Юлію Григорівну, педагога – організатора Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Роменської міської ради – І місце;
Бігун Світлану Костянтинівну, педагога – організатора Лебединської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 Лебединської міської ради – ІІ місце;
Шепілова Сергія Олександровича, педагога – організатора Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 ім. О.Бутка м. Суми – ІІІ місце.
У номінації «Керівник творчого учнівського об’єднання позашкільного навчального закладу»:
Хорошун Віру Валентинівну, керівника гуртка Охтирського міського центру дитячої та юнацької творчості – І місце;
Бабенко Наталію Володимирівну, керівника гуртка Сумського міського Палацу дітей та юнацтва – ІІ місце;
Рудик Лідію Григорівну, керівника зразкової студії образотворчого мистецтва Роменського міського центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю – ІІІ місце.
2. Направити Комунальному закладу Сумської обласної ради – Обласному інституту післядипломної педагогічної освіти (Медведєв І.А.), Комунальному закладу Сумської обласної ради − Обласному центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (Тихенко Л.В.) роботи переможців для участі в заключному етапі Всеукраїнського конкурсу методичних моделей виховного процесу в навчальних закладах «Виховати особистість».
3.  Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Начальник управління освіти і науки І.О.Пєсоцька
А.В. Тронь - заступник начальника
Л.В. Тихенко - директора ОЦПО та РТМ 
Л.Б. Завгородня - головний бухгалтер ЦБ
В.А. Романець - головний спеціаліст - юрисконсульт

МИ РОДУ КОЗАЦЬКОГО ДІТИ

  Немає в історії України більш шляхетної доби небаченого піднесення народного духу та потужнішого спалаху  національної і територіальної консолідації, ніж козацтво. Не лише здобуттям незалежності та видатними діячами, будівничими державності може пишатися ця епоха, а й зародженням феномена захисника – символу мужності, честі, гідності.
   Нашому  державному місту Ромни козацької слави не позичати – у  далекому ХVІІ столітті роменці одними з перших вступили до  війська Богдана Хмельницького для участі у Національно-візвольній війні, а  пізніше саме тут містилася ставка  гетьмана Івана Мазепи і шведського короля Карла ХІІ під час російсько-шведської війни, у  ході якої вирішувалася доля незалежності України. Тож не дивно, що кипить у жилах роменців лицарська ідейність, яка  дісталася від предків. Пам’ятаючи минуле і піклуючись про майбутнє, у 2001 році  на  базі Роменської ЗОШ № 11 вперше  була створена громадська дитяча козацька організація молодих козаків для патріотичного виховання дітей у  дусі загальнодержавних цінностей. Тут не тільки учні, а й вчителі беруть приклад із козаків, які  не лише були мужніми воїнами, вільнолюбними громадянами та вмілими ремісниками, але й  мудрими  вихователями дітей. Вони змалечку формували у молодого покоління синівську любов до рідної землі, готовність її захищати від поневолювачів, високу  національну свідомість, глибоку духовність. Вже 12 років у стінах школи, прикрашених портретами видатних державних мужів – Б.Хмельницького, П.Полуботка, К.Розумовського, під егідою формування моральних та фізичних якостей і опанування культурної спадщини педагогічний колектив, опікунська  рада невтомно працюють над проектом «Молода Січ». Маленьких учнів тут називають «козачатами», учні середньої школи – це «джури», а  найстарші вже «молодші козаки». Для розвитку кожної особистості є відповідний напрям навчально-виховної роботи: участь у гуртках бойових мистецтв, хореографії, вокального співу, різьби по дереву, відроджується гончарство, створений ансамбль ложкарів, випускається газета «Ватра». Вивчення історії України та  рідного краю відбувається не лише на уроках, а й під час  екскурсій – у музеї школи зберігаються мішечки із землею, яку учні привозять із місць козацької слави - Жовтих Вод, Збаража, Чернечої гори, Батурина, Хортиці, Чигирина.
   Має школа й  автентичні клейноди – булаву, прапор, герб, хоругви, що символізують організацію як осередок козацтва в місті.
    Відомо, що запорожці були глибоко віруючими людьми, адже Бог, на їхню думку, оберігав  незалежну Україну, надавав їм духовних сил у боротьбі з численними ворогами. Тож на посвяті в козачата обов’язково присутній  представник  духовенства отець Димитрій.
   Ну а який  же український  лицар без гарного фізичного вишколу? От і учасники «Молодої Січі» активно пропагують здоровий спосіб життя та демонструють  відмінну спортивну підготовку. Кожного року учні беруть участь у міських змаганнях «Козацький  гарт», фестивалі «Нащадки козацької слави», військово-патріотичній грі «Джура», відвідують заміські літні збори «Ватра» і привозять звідти грамоти та призові місця. Школа №11 занесена до обласної мережі шкіл сприяння здоров’я.
    Цей напрям шкільного виховання стає гарною базою для тих випускників, які в подальшому обирають навчання у військових закладах.
    Сьогодні українське козацтво головну увагу приділяє відродженню у молоді почуття патріотизму, любові до Батьківщини, віри  в майбутнє – особисте й держави.
  Тому Сумська паланка «Козацтва Запорізького» вже три роки активно співпрацює з «Молодою Січчю». Саме підростаючому поколінню завтра творити державу в нових історичних обставинах. Ідеологічна та методична робота педагогічного колективу Роменської ЗОШ №11 над відродженням козацького руху знаходить все більше прихильників, про що свідчать отримання грантів від обласного управління молоді  та спорту і численні нагороди, завойовані на конкурсах-оглядах.
   
 Зі сторінок історії дивляться на  нас вусаті  та чубаті аристократи національного духу, але сьогодні палкий патріотизм народжує сучасну еліту  своєї нації уже вільної та незалежної України, яка з досвіду минулого бере  тільки кращі  досягнення.








14 жовтня — Покрови Пресвятої Богородиці

Покрова, матінка Покрова,
Ти вічна тиша вечорова,
Ти ніжний, лагідний світанок,
Кленового листка танок.
Он там яріє горобина,
І величава Катерина
Нам дорікає: «Діти, діти..»
І куполами тихо світить.
Усі ми під твоїм покровом, -
Свята земля, свята основа,
Хай буде радість, буде свято,
Бо ми живем, бо нас багато.
Козацька слава не погасне,
Як образ дорогий і ясний,
Як ніжний, лагідний світанок,
Кленового листка танок,
Як вічна тиша вечорова, –
Покрова, матінка Покрова.


07.10.13

            День учителя в школі

Весело та незвично пройшов передсвятковий день напередодні Дня працівників освіти.






    IV Міжнародна виставка  «Сучасні заклади освіти – 2013».                                                                                         Підсумки підведено


Інтеграція України у міжнародне співтовариство, динамічні реформи, що проводяться у складних умовах світової економічної кризи, потребують підготовки інтелектуальних і трудових ресурсів, які здатні розбудовувати конкурентоспроможну державу, опираючись на здобутки науки і техніки. 
Перед національною освітою стоїть важливе завдання: виховати інтелектуально розвинену, творчу особистість, здатну приймати нестандартні, креативні рішення, яка уміє не лише ефективно вирішувати завдання, що стоять перед нею, але й самостійно проектувати інноваційні розробки, винаходи, наукові відкриття. Інноваційні зміни, що відбуваються в усіх ланках національної освіти, свідчать про наполегливу плідну працю усіх освітян, науковців, органів державної влади.
З 28 лютого по 2 березня 2013 року в місті Києві відбулася урочиста освітянська подія –IV Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2013». Міжнародний освітянський форум – це обмін інноваційними педагогічними ідеями, передовим досвідом фахівців різних держав, презентація наукових досягнень, творчий пошук ефективних шляхів підвищення якості освіти.
Стало доброю традицією щорічно на такому визначному представницькому форумі презентувати на огляд широкої громадськості найкращі досягнення освітян України.  Виставка є гарною нагодою за участю зарубіжних колег, провідних науковців і педагогів-практиків обмінятися досвідом, обговорити шляхи подальшого розвитку пріоритетних напрямів освіти у глобалізованому світі.
Варто зазначити, у проведенні виставки «Сучасні заклади освіти – 2013» взяли участь провідні навчальні заклади різних країн, наукові установи, органи управління освітою, а також бізнес-структури, міжнародні представництва та видавництва. Приємно відзначити, що у виставці взяли участь і представники нашого міста. Це загальноосвітня школи І-ІІІ ступенів №7, 11 та СЗОШ №1.
Програмою виставки було передбачено: презентацію наукових установ та закладів освіти України, закордонних навчальних закладів та міжнародних освітніх центрів; обмін досвідом інноваційної модернізації системи освіти з урахуванням вітчизняного та світового педагогічного досвіду та вимог соціально-економічного розвитку та світового педагогічного досвіду та вимог соціально-економічного розвитку України; демонстрацію електронних навчально-методичних комплексів, програм  для системи освіти. У рамках виставки відбудеться рейтинговий конкурс з відзначенням переможців нагородою Гран-Прі та іншими престижними нагородами.
Організатори виставки запросили до участі у проведенні відкритих семінарів, конференцій, «круглих столів» та обговорення питань сучасного розвитку освітньої галузі. У діалозі окреслилися найбільш перспективні ефективні інноваційні ідеї і досягнення. 
Було чим поділитися і нашим роменським навчальним закладам. 
Так Роменська ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 є методичним центром по впровадженню інноваційних технологій у навально-виховний процес. 
Педагоги школи беруть активну участь у методичній роботі на рівні області, в обласних заходах, педагогічних виставках, ярмарках, конференціях:
• у Програмі інноваційного розвитку загальноосвітніх навчальних закладів «Школи-новатори» (Наказ МОНмолодьспорту №58 від 24.01.2012 року);
• у впровадженні освітнього інноваційного проекту «Щоденник.ua»;
• в апробації авторської програми курсу за вибором «Сумщинознавство» для початкових класів  (автори Удовиченко І.В., Сопіна Л.М., Ганжа Н.П.);
• в впровадженні програми «100 % оволодіння вчителями основами інформаційно-комунікаційними технологіями», навчальний заклад одним із перших отримав сертифікати 100% оволодіння комп’ютерною технікою учителями школи.
У 2012-2013 навчальному році учителі школи взяли участь у конкурсах фахової майстерності, зокрема  Квашко Алла Анатоліївна стала лауреатом міського конкурсу «Класний керівник-2012» (ІІ місце), Шевченко Світлана Вікторівна у номінації «інформатика» стала переможцем обласного туру конкурсу «Учитель року – 2013» та представлятиме Сумську область у ІІІ (заключному) турі. 
Учні школи є активними учасниками творчих та інтелектуальних Всеукраїнських та міжнародних конкурсів: «Кенгуру», «Соняшник», «Колосок», «Російське ведмежа», «Бобер», «Левеня»,  «Гринвіч», «Пазли», «Кришталева сова». 
У навчальному закладі планується впровадження у 2013-2014 навчальному році навчального курсу «Здоров’я дитини – здорове харчування», тому ведеться підготовча робота, зокрема заступник директора Н.А.Цікава та учитель інформатики й економіки Мальцева Г.М. були учасниками науково-практичному семінару з впровадження курсу, який відбувся у грудні 2012 року в м.Суми, з цією ж метою проведений змістовний методичний Тиждень здорового харчування у початковій школі.
Освітнє середовище, створене в закладі, сприяє формуванню інноваційного стилю діяльності педагогічного колективу, вдосконаленню методичного забезпечення навчального процесу, систематизації інформаційного матеріалу.
У школі з 2001 року успішно працює дитяча громадська козацька організація «Молода Січ». З 2010 року  школа №11 є осередком екологічної просвіти в місті та області, на базі якої створено учнівське лісництво «Совенятко» - багаторазовий переможець обласних і Всеукраїнських екологічних конкурсів та акцій. 
За участь у престижному освітянському форумі колектив Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 нагороджений дипломом організаторів виставки:  Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Національною академією педагогічних наук України.
Набутий досвід участі у виставці, допоміг презентувати здобутки та  визначити подальші напрями інноваційного розвитку навчального закладу. Виставка привернула увагу учасників, сподобалась гостям і всім відвідувачам, а також допомогла учнівській та студентській молоді визначитись щодо подальшого навчання та обрати свій життєвий шлях.




До ювілею Лібаво-Роменської залізниці

   2014 рік стане історичною віхою для колективу залізничників Роменської залізниці, адже їй виповнюється 140 років. 
    Саме цій події присвячено засідання круглого столу «Історія Роменської залізниці: від минулого до сьогодення!», яке відбулося 12 вересня 2013 року в актовому залі локомотивного депо «Ромни» Роменської залізниці.  
  Роботу круглого столу підготували вчителі та учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11. Директор школи Зеленська В.В. гостинно зустріла гостей та представила учасників засідання:
• начальника відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради Горбик З.Г.;
• краєзнавців  нашого міста Іващенка О.В., Стрипка Я.І., Клейніха В.І., редактора журналу «Відродження»;
• учителів історії та учнів загальноосвітніх шкіл міста;
• працівників Роменської залізниці;
• представників місцевих інформаційних видань.
   З доповідями «Історія виникнення та будівництва Лібаво-Роменської залізниці», «Дореволюційний етап та період революції», «Залізниця в довоєнний періоду»; «Доля Роменського депо в період Великої Вітчизняної війни», «Післявоєнний період та сучасність Південної залізниці» виступили учні 10-го класу Котик Віта, Корчака Євгенія, Купальний Владислав, Симончук Анастасія, Дубовикова Дарія.
    Цікаві факти, пов’язані з історією Роменської залізниці, розповів Іващенко О.В., Клейніх В.І. повідомив про роль відомого мецената Навроцького Г.М.у будівництві дороги. Деякі «білі плями» в історії залізниці відкрив керівник гуртка юних краєзнавців ЦПР та РТМ Стрипко Я.І..
       Олександр Надточій та Надія Демченкова  разом зі своїми вихованцями подарували присутнім музичні вітання.
      Підсумки круглого столу підвела  начальник відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради Горбик З.Г. і наголосила про необхідність проведення таких заходів з метою збереження історії рідного краю.






«Земля – наш спільний дім»

        Днями Дніпропетровщина радо зустрічала гостей. Саме там з 17 по 19  вересня проходив ХІІ Всеукраїнський конкурс колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім». Конкурс проводився в Новомосковському районі області на базі комунального закладу «Дитячий оздоровчий центр соціальної реабілітації санаторного типу «Перлина Придніпров’я». У ньому взяли участь 23 команди  з усіх регіонів України. 
           Програма конкурсу передбачала участь юних екологів у двох номінаціях: «Візитка» та  основний виступ, темою якого було збереження тварин рідного краю, що занесені до Червоної книги України. Завдяки своїй творчій екологічній діяльності учасники конкурсу переконують своїх однолітків в тому, як важливо зберігати і оберігати природні скарби, якими так багата наша рідна земля  
         Сумську область не вперше представляла команда учнівського лісництва «Совенятко» Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 – колектив екологічної просвіти «Ромен-цвіт» (керівник - директор школи Вікторія Зеленська).  У напруженій боротьбі за результатами конкурсу «Ромен-цвіт» ввійшов до складу кращих команд України.
         Попереду у юних екологів напружена праця, нові змагання та досягнення,  підготовка до наступного ХІІІ Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти, який пройде наступного року у місті Вінниця.







Підростають охоронці лісу

Вікторія Зеленська,
директор Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11, 
керівник учнівського лісництва «Совенятко»

  В умовах оновлення змісту освіти, профілізації старшої школи зростає роль учнівських лісництв, які є структурними підрозділами закладів освіти, базою проведення навчальних та практичних занять з лісового господарства, природоохоронної роботи, виховання свідомого ставлення до праці, природи, формування умінь і навичок дослідницької роботи, суспільно-корисної та виробничої діяльності школярів, а також є важливою сходинкою задоволення освітніх потреб в сучасних умовах профорієнтаційного напрямку. Робота у шкільних лісництвах  формує у дитячій свідомості дбайливе ставлення до навколишньої природи, виховує відповідальних, чесних, розумних наступників лісівничих династій.
  Не один рік пов’язує тісна дружба учнівський та педагогічний колектив Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 з державним підприємством «Роменський лісгосп». Зважаючи на плідну і багаторічну співпрацю, у 2010 році було прийнято спільне рішення директора лісгоспа Закусила О.М та директора Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11Зеленської В.В. про створення на базі школи учнівського лісництва «Совенятко» з метою виховання в учнів дбайливого ставлення до природи, поглиблення знань в галузі лісового господарства, вміння здійснювати на практиці заходів, спрямованих на збереження та примноження лісових багатств, професійної орієнтації. 
  Основними завданнями лісництва є: тісна співпраця школи  №11 з лісовим господарством, озеленення навчального закладу, проведення заходів з охорони, вивчення лісів, участь у посадці та вирощування лісу, проведення практичних занять, експериментально-дослідницької роботи, збирання насіння та лікарської сировини, охорони, захисту та благоустрою лісів.  Завжди з розумінням і великим задоволенням проводяться  спільні акції. Це і висівання насіння, робота в парниках, вирощування саджанців, створення нових лісів та догляд за ними. Всьому цьому, юні лісівники змогли навчитись завдяки тісній та ефективній співпраці педагогічного колективу школи з працівниками лісгоспу, спрямованій на регулярне залучення школярів до лісотехнічних робіт і профорієнтацію їх на лісогосподарські професії. Школярі уважно слухають розповіді лісівників-професіоналів про своє господарство, людей, які там працюють, про породи дерев, умови їх вирощування, шкідників лісу тощо. 
  Вихованці шкільного лісництва «Совенятко» активні учасники всіх лісівничо-виховних заходів. Школярі з трепетом та шаною відносяться до пернатих лісових мешканців, а тому активно допомагають лісівникам у їхній нелегкій роботі, виготовляюючи годівнички та шпаківні. В процесі роботи юні лісівники розповідають відомі їм цікаві природничі та історичні факти. А це приносить плідні результати. Відповідно  наказу Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОНмолодьспорту України №46 від 30 травня 2012 року  «Про підсумки проведення Всеукраїнської акції «Годівничка», яка проводиться з метою виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони та збереження орнітофауни учнівське лісництво «Совенятко» Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 визнано переможцем та нагороджено грамотою як учасник, що показав найкращі результати у виконанні завдань акції.
  Щорічно учні школи беруть активну участь в Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». Молодші школярі малюють малюнки, а учні 5-7-х класів  пишуть твори на тему «Людина та ліс». Учні 8-х класів саджають сіянці дерев, прополюють молоді насадження, проводять змістовну профорієнтаційну роботу на базі підприємства. Для проведення ефективної навчально-виховної роботи серед молоді Роменський лісгосп постійно організовує екскурсії на розсадники та лісові масиви, в обласний музей Лісу. 
  Керівництво лісгоспу вдячно юним лісівникам за їх турботу про ліси – зелені легені нашої планети. Директор Закусило О.М. неодноразово наголошував на тому, що перед дорослими стоїть завдання не тільки залучити школярів до вирощування нових дерев – високопродуктивних, різновікових, біологічно стійких, цінних, а й виховувати у них дбайливе ставлення до природи. 
  Юні лісівники учнівського лісництва «Совенятко» дякують працівникам ДП «Роменський лісгосп» за гостину можливість ще і ще раз пізнати цікаве життя його Величності Лісу. Особлива подяка від учителів, учнів, батьків директору ДП «Роменський лісгосп» Закусилу О.М. та його трудовому колективу за турботу про школярів, за бажання прилучити дітей до того, щоб вміли віддати шану лісам, які служать людині і живуть для майбутніх поколінь.