09.11.21

 

 

ГЕОГРАФІЯ

Завдання для дистанційного навчання для 6-Б класу

Діти, добрий день!

Записуємо в зошит:

10 листопада 2021 р.

Дистанційна робота.

Тема уроку: «Землетруси».

Діти! Пропоную  вам для опрацювання  дистанційно нову тему «Землетруси».

На сьогоднішньому уроці ми продовжимо мандрувати земними глибинами. Внутрішні сили Землі виявляють свою силу в раптових катастрофічних руйнуваннях. Глибокі тріщини розколюють земну поверхню. Унаслідок підземних поштовхів руйнуються будинки в містах і селах, під уламками яких гинуть тисячі людей. Мова піде про землетруси.

Час від часу в засобах масової інформації з’являються повідомлення про землетруси, які відбуваються в різних куточках нашої планети. Серед усіх стихійних лих, за даними ЮНЕСКО, ці природні явища займають перше місце у світі за заподіяною економічною шкодою і кількістю загиблих.

Внутрішні сили Землі виявляють свою силу в раптових катастрофічних руйнуваннях. Глибокі тріщини розколюють земну поверхню. Унаслідок підземних поштовхів руйнуються будинки в містах і селах, під уламками яких гинуть тисячі людей. І все це відбувається за лічені секунди. Де і чому вони трапляються? Чи можна передбачити та спрогнозувати їх? Чи трапляються вони в України? Як поводитися під час такого явища? Це ми зясуємо на сьогоднішньому уроці.

ЗАВДАННЯ:

1.     Для початку УВАЖНО передивіться за посиланням відео урок  https://www.youtube.com/watch?v=Q4xHDb4Pb-U&t=1s&ab_channel=%D0%9E%D0%B4%D0%B5%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%D0%97%D0%9E%D0%A8No26

2.     Робота з підручником.

УВАЖНО прочитайте параграф  20 підручника стор.78-81.

3.     Робота в словнику. Запишіть у словник нові поняття та правила:

Землетруси  - це підземні поштовхи і коливання земної поверхні.

Осередок землетрусу – місце в надрах Землі, де виникає розрив і відбувається зміщення земної кори.

Епіцентр землетрусу -  точка на поверхні землі, що знаходиться прямо над осередком землетрусу (гіпоцентром).

Сейсмологія — наука, що вивчає землетруси, встановлює їхні причини, зв’язок з тектонічними процесами, можливість прогнозування.

Сейсмограф — прилад для автоматичного запису коливань земної поверхні, зумовлених сейсмічними хвилями

4.     Уважно прочитайте висновки та запишіть їх до зошита.

Висновок 1. Землетруси спричинені внутрішніми силами Землі, які рухають літосферні плити та спричиняють їхні раптові зміщення.

Висновок 2. Більшість землетрусів відбуваються в межах рухомих ділянок земної кори в місцях зіткнення або розходження літосферних плит.

Висновок 3. Землетруси можуть мати руйнівний, катастрофічний характер. У районах, де трапляються землетруси, проживають люди. Тому важливо вести постійні спостереження за інтенсивністю підземних поштовхів, конструювати будівлі з урахуванням коливань земної кори, правильно поводитися під час землетрусів.

5.     Підготувати повідомлення про найбільш активні вулкани на планеті.

 

6.     Для закріплення вивченого матеріалу виконайте тест, зайшовши за посиланням https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=8323773

      Тест відкритий до 21.00.

      Бажаю успіху!

Немає коментарів:

Дописати коментар