21.01.17

Шановні випускники Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11! Запрошуємо Вас на традиційний "Вечір шкільних друзів", який відбудеться у першу суботу лютого 04.02.2017 року. Початок свята о 16.00 год.. 
Особливо запрошуємо ювілейні випуски 1962, 1967, 1972, 1977, 1982, 1987, 1992, 1997, 2002, 2007, 2012 років. 
Телефон для довідок 2-32-83
.



Сьогодні вчителі української мови та літератури Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 Світлана Кайнара та Маргарита Кобзаренко на запрошення методиста з української мови та літератури Сумського ОІППО Любові Шерстюк стали учасниками обласного інструктивно-методичного семінару-наради методистів управлінь, відділів освіти, керівників методичних об’єднань учителів української мови та літератури «Запровадження нової системи визначення порогового балу ЗНО: методичний аспект».
Молоді вчителі повернулися з Сум з неймовірними враженнями! Хоч на вулиці вирувала негода, але в залі Сумської ЗОШ І-ІІІ ступенів №21 де проходив захід панувала тепла, душевне атмосфера, а з жіночих облич не зникала усмішка, бо перед ними виступав харизматичний, гарний, розумний, цікавий, з чудовим почуттям гумору чоловік – Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, член експертної комісії з української літератури Науково-методичної ради МОН України.
Олександр Миколайович надав коментарі щодо змін у програмі ЗНО – 2017 з української мови та літератури, окреслив проблеми соціокультурної змістової лінії чинної програми з української мови. Для всіх, хто цікавиться рідною мовою, провів майcтер-клас з культури мовлення.
Любов Шерстюк, обласний методист з української мови та літератури, ознайомила учасників з організаційно-методичними аспектами проведення ЗНО з української мови та літератури, з нормативними документами Міністерства освіти і науки України про проведення ДПА (ЗНО) в 2016-2017 н.р.
Приємно, що Любов Шерстюк власним прикладом показує ефективність інтернет-ресурсів у вивченні української мови та літератури, адже використовує сучасні інтерактивні сервіси та платформи. Методист наголосила, що рівень знань учнів залежить від рівня знань їх учителів. Не навчайте дітей так, як навчали вас, – вони народилися в інший час. Ця мудрість стає надзвичайно актуальною сьогодні.
Адміністрація Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 виносить щиру подяку методисту Сумського ОІППО Любові Шерстюк за організацію та запрошення молодих, творчих, ініціативних, умотивованих вчителів на такі зустрічі. Особлива подяка начальнику відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради Ірині Івницькій за сприяння участі вчителів міста в подібних заходах.
Молоді вчителі повернулися з Сум з неймовірними враженнями! Хоч на вулиці вирувала негода, але в залі Сумської ЗОШ І-ІІІ ступенів №21 де проходив захід панувала тепла, душевне атмосфера, а з жіночих облич не зникала усмішка, бо перед ними виступав харизматичний, гарний, розумний, цікавий, з чудовим почуттям гумору чоловік – Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, член експертної комісії з української літератури Науково-методичної ради МОН України. Олександр Миколайович надав коментарі щодо змін у програмі ЗНО – 2017 з української мови та літератури, окреслив проблеми соціокультурної змістової лінії чинної програми з української мови. Для всіх, хто цікавиться рідною мовою, провів майcтер-клас з культури мовлення. Любов Шерстюк, обласний методист з української мови та літератури, ознайомила учасників з організаційно-методичними аспектами проведення ЗНО з української мови та літератури, з нормативними документами Міністерства освіти і науки України про проведення ДПА (ЗНО) в 2016-2017 н.р. Приємно, що Любов Шерстюк власним прикладом показує ефективність інтернет-ресурсів у вивченні української мови та літератури, адже використовує сучасні інтерактивні сервіси та платформи. Методист наголосила, що рівень знань учнів залежить від рівня знань їх учителів. Не навчайте дітей так, як навчали вас, – вони народилися в інший час. Ця мудрість стає надзвичайно актуальною сьогодні. Адміністрація Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 виносить щиру подяку методисту Сумського ОІППО Любові Шерстюк за організацію та запрошення молодих, творчих, ініціативних, умотивованих вчителів на такі зустрічі. Особлива подяка начальнику відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради Ірині Івницькій за сприяння участі вчителів міста в подібних заходах.




Приємності цього тижня продовжуються, сьогодні до навчального закладу поступили новенькі "Хрестоматії сучасної дитячої літератури" у двох томах (для 1-2 класів та 3-4 класів). До Хрестоматії увійшли твори авторів, доданих до Літературного читання в рамках оновлення навчальних програм для 1-4 класів. Насамперед, це твори письменників, яких немає в чинних підручниках: Сашка Дерманського, Івана Андрусяка, Галини Малик, Лесі Вороніної, Катерини Бабкіної, Галини Ткачук, Григорія Фальковича, Оксани Лущевської, Василя Голобородька, Тетяни Стус, Тараса і Мар’яни Прохаськів та інших – усього близько 40 імен.Маленька але приємність!



«Нова школа потребує нового вчителя, який зможе стати агентом змін» - зазначено в Концептуальних засадах реформування середньої школи «Нова школа». А хто, як не адміністрація школи повинна стати прикладом для вчителів. Сьогодні наші «хмарниці» - заступники директора з навчально-виховної та виховної роботи Наталія Цікава та Аліна Щербина, а також координатор по впровадженню «хмарних сервісів» в роботу навчального закладу Галина Мальцева відвідали обласний семінар-практикум «Упровадження хмарних сервісів у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів». Семінар відбувся за сприяння Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. В роботі семінару взяла участь доктор педагогічних наук, завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України Світлана Литвинова. Дякуємо організаторам заходу та відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради за сприяння участі вчителів в подібних заходах.












18 січня 2017 року на базі Сумського державного університету було проведено семінар-практикум із використання технології «SmartKids» (застосування електронних ігрових ресурсів для розвитку пам’яті, уваги, логічного мислення учнів молодшого шкільного віку) для педагогічних працівників, у якому взяли участь понад 100 освітян міста Суми та Сумської області в тому числі і заступники директора з навчально-виховної та виховної роботи Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 Наталія Цікава, Аліна Щербина, а також координатор по провадженню хмарних сервісів в освіту Галина Мальцева.http://www.imzo.gov.ua/2017/01/20/seminar-praktykum-i..

З натхненням активно працювати та брати участь в створенні нових проектів повернулися з двохденного тренінгу за программою «Активні громадяни» від Британської Ради в Україні учні Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 Дарина Чуба та Роман Денисенко. Старшокласники отримали знання й навички комунікації, роботи у сфері управління проектами (проектного менеджменту) і найголовніше — отримали змогу написати власний проект та подати його для фінансування Британською Радою в Україні.Активна молодь - майбутнє України!




14.01.17

Інтерактивна школа творчого вчителя

❗  

УВАГА!
Зимова сесія Інтерактивної школи творчого вчителя стартує вже 16 січня. 
Більше інформації за посиланням: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeR4km3KriJ6v4V7v…/viewform

10.01.17

Вартість пробного ЗНО у 2017 році складає 129 грн.




Вартість пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році з одного предмета складає 129 грн. Відповідна інформація оприлюднена на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Під час пробного ЗНО абітурієнти матимуть можливість ознайомитися із процедурою проведення тестування та виконати тестові завдання, що будуть максимально наближені до завдань, які будуть виконувати учасники ЗНО під час основної сесії тестування.
Участь у пробному ЗНО зможуть взяти лише зареєстровані особи. Реєстрація учасників розпочалась 10 січня та триватиме до 31 січня 2017 року на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Розпочалась реєстрація на пробне ЗНО



10 січня розпочинається реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Цього року реєстрація триватиме до 31 січня.
Як і в попередні роки, пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення випускників шкіл та абітурієнтів із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування, робочого місця тощо.
Участь у пробному ЗНО є важливою складовою підготовки до тестування. Завдання, що створюються у формі предметних тестів, відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт, а процедура проведення є максимально наближеною до процедури проведення основного ЗНО.

МОН проведе моніторинг якості початкової освіти




У Міністерстві освіти підписаний наказ про проведення загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти.
Зокрема, документ передбачає проведення у 2017 році загальнодержавного моніторингового дослідження стану сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи.
Проведення оцінювання дітей та анкетування учасників дослідження покладено на Український центр оцінювання якості освіти.
Тестування випускників початкової школи буде проведено з 18 квітня до 15 травня.
Далі за посиланням:

03.01.17

Святковий кросворд «Новий рік»




Кросворд за посиланням


Система мобільного опитування  Plickers





Платформа Plickers дозволяє використовувати переваги мобільних опитувань, навіть якщо у Вас в класі є всього один мобільний пристрій. Працює це таким чином. Ви безкоштовно створюєте в Plickers обліковий запис. Потім створюєте клас, і привласнюєте номер кожному учню. Програма генерує для Вас скановане зображення для кожного учня, яке Ви роздруковуєте на аркуші паперу. Зображення кожного учня може мати різне значення, в залежності від того, яким чином вони його повертають. Одне положення означає відповідь А, інше − Б, і так далі. Це дозволяє Вам задавати будь-яку кількість запитань з множинним вибором, а учням − відповідати на всі ці запитання за допомогою одного аркуша паперу, повертаючи його різними сторонами.
Щоб отримати відповіді, вчителю необхідно підняти смартфон, або будь-який інший пристрій на iOS або Android, в якому є рідер, і сканувати всі картки, після чого відразу стане доступний звіт про результати.

Вчителі можуть створювати власну бібліотеку тестів. Можна використовувати одні і ті ж запитання з багатьма класами і повторити їх в будь-який час. Додаток є безкоштовним. Мова інтерфейсу − англійська. В даний час платформа є тільки для пристроїв на iOS і Android.




Крок у 2017: новорічний лист собі



Ось ми майже й дочекалися нового щасливого 2017 року. Для кожного він приготував щось особливе й несподіване, кожного буде чимось вражати, дивувати, буде підносити сюрпризи і щохвилини дарувати все нові й нові можливості. Можна впевнено сподіватися й мріяти про здійснення найбажанішого, прагнути  кращого і наполегливо працювати на своє майбутнє. У буденній новорічні метушні, у суцільній атмосфері року, що добігає свого кінця, ми схильні підводити підсумки. Ми згадуємо 2016. Думаємо про те, що цікавого й корисного відбулося. З посмішкою насолоджуємося спогадами й мріями, що здійснилися. Ба навіть інколи із сумом шкодуємо про недосягнуте, втрачене, про свої розчарування та клопоти. Та загалом значну частину часу ми переоцінюємо свої вчинки, цінності, робимо висновки, шукаємо пояснень та накопичуємо зернини мудрості у скарбницю свого досвіду.

Схеми та картинки різдвяно-зимових сюжетів

У святкові дні та канікули з'являється час хоча б трохи позайматися улюбленою справою: чи то пов'язати, чи то повишивати... Пропоную схеми вишивки хрестиком зимових мотивів та малюнки вишитих картинок на різдвяно-зимову тему. 
Надихайтеся чудовими картинками вишивки хрестиком! Ці святкові мотиви підіймають настрій та створюють свято у душі! Зберігайте ідеї до своєї скарбнички!



Сьогодні вночі українці зможуть побачити метеоритний дощ




Метеоритний потік щороку спостерігається в період з 28 грудня по 7 січня, на 3-4 січня доводиться яскраво виражений пік потоку, — повідомляє NASA.
В цей період за годину може пролітати від 45 до 200 метеорів. Зазначається також, що за пронозами астрономів, спостерігати за цим явищем буде надзвичайно легко.
Вперше потік Квадрантиди був описаний 2 січня 1825 року. Ця назва походить від радіанта потоку (уявного місця на небосхилі, звідки летять метеори) — у сузір’ї Настінного Квадранта (Quadrans Muralis).

Як зробити так, щоб книжки не просто стояли на поличках, а діти їх читали — поради батькам


У студії «Громадського радіо» виконавча директорка Фундації Дарини Жолдак, яка створила блискучий проект дитячого читання «Книжкобус», солістка гурту «Крихітка» Саша Кольцова та дитяча письменниця, яка працює у школі «БеркоШко», що впроваджує нові, цікаві методики з викладання читання Олеся Мамчич.


Час повторювати колядки!




02.01.17

Педагогічна рада

Напередодні зимових канікул 29 грудня 2016 року у Роменській ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 відбулась педагогічна рада, присвячена національно-патріотичному вихованню "Національно-патріотичне виховання в парадигмі сучасної освіти".







Перший сайт з інтерактивного навчання

В Україні відкрився перший сайт з інтерактивного навчання для дітей дошкільного та шкільного віку. Інтерактивні завдання з математики, української мови, читання, цікаві задачі, ігри, нагороди і сертифікати для малюків та школярів — все це на сайті шкільної та дошкільної освіти https://www.learning.ua



Найщиріші вітання з Новим роком

Дорогі мої учні, колеги, батьки, друзі! 

Прийміть мої найщиріші вітання з Новим роком!


Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток. Бажаю, щоб у новому році Ви зробили все те, про що так давно мріяли. Вірю, що у новому році Ви відчуєте турботу родини, тепло друзів та близьких. Щастя Вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших бажань. З Новим Роком!


Ваша Вікторія Зеленська

Різдвяні українські мультфільми, які варто подивитись разом з дітьми

Саме так, різдвяні українські мультфільми. Вони існують, хоча і не в такій кількості, як хотілось би. Пропонуємо переглянути разом з дітками чудові теплі історії про зиму, свята і справжні різдвяні дива….


01.01.17

ПОНЯТТЯ: ФОРМАЛЬНА, НЕФОРМАЛЬНА ТА ІНФОРМАЛЬНА ОСВІТА


Проект нового закону України про освіту запроваджує багато нових термінів, які не завжди зрозумілі не тільки громадськості, але і багатьом освітянам. Частково я вже писав про це у статті [1]. Серед ключових новацій є поняття неформальної та інформальної освіти. 

Відповідно до освітнього глосарію ЮНЕСКО [http://uis.unesco.org/en/glossary]:

Вітання зі святом